Język w grze: angielski
Okładka: angielska
Waga produktu: 0.15 kg
Realizacja zamówienia: 24 godzin
Koszt wysyłki od: 7.00 PLN
Wydawca: Spike Chunsoft

DANGANRONPA TRIGGER HAPPY HAVOC PS VITA

Okładka: angielska 

Wersja jezykowa: angielska 

Danganronpa: Trigger Happy Havoc jest oryginalną przygodówką z gatunku visual novel. Wcielamy się w niej w ucznia liceum próbującego wydostać się z zamkniętej szkoły oraz starającego się rozwiązać tajemnice dokonywanych w niej morderstw, których autorami są jego koleżanki i koledzy.

Rozgrywka przypomina popularną serię Ace Attorney. Akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby i śledzimy dialogi postaci wyświetlane na ekranie, którym towarzyszą dwuwymiarowe portrety mówiących. Wszystkie lokacje przedstawione zostały w trójwymiarze, chociaż nie możemy się po nich swobodnie poruszać. Każdy rozdział gry podzielony został na fazy. W pierwszej rozmawiamy z wybranymi przez nas uczniami, budując z nimi relację oraz zdobywając w ten sposób specjalne umiejętności przydatne w śledztwach. W drugiej dochodzi do morderstwa i przenosimy się na miejsce zbrodni. Możemy wówczas zdobywać zeznania świadków oraz zbierać dowody. W ostatnim dochodzi do procesu, w którym wszyscy uczniowie muszą wyznaczyć wspólnie mordercę. Każdy przedstawia swoje racje i teorie, a gracz dzięki zebranym dowodom ma okazję za pomocą zręcznościowej minigry sprzeciwić się wyrażonym konkluzjom. Jeśli morderca zostanie wybrany poprawnie zostaje on skazany na śmierć.

Oprawa graficzna jest wyjątkowo kolorowa i surrealistyczna mimo dość ponurej tematyki gry. Projekty postaci są mocno przerysowane i karykaturalne. Tytuł łączy trójwymiarowe tła z dwuwymiarowymi statycznymi portretami bohaterów.