Język w grze: angielski
Okładka: angielska
Waga produktu: 0.15 kg
Realizacja zamówienia: 24 godzin
Koszt wysyłki od: 7.00 PLN
Wydawca: Square-Enix

MURDERED: SOUL SUSPECT/ŚLEDZTWO ZZA GROBU XBOX ONE

Okładka: angielska

Wersja językowa: angielska

Miejscem akcji jest miasteczko Salem, w stanie Massachusetts, kojarzonego przede wszystkim z XVII-wieczną historią dotyczącą czarownic.

W grze stworzono mistyczny klimat z wyeksponowaniem mocy nadnaturalnych. Wcielamy się w Ronana O’Connora, detektywa, który na początku rozgrywki zostaje zamordowany, a jego postać przeistacza się w ducha. Musimy zmierzyć się ze swoimi demonami, rozwikłać intrygującą zagadkę własnego zabójstwa i odkryć, kto stoi za tym niecnym uczynkiem, tym samym sprowadzając spokój duszy.

Bohater otrzymuje zdolności paranormalne, dzięki którym nie tylko jest niewidzialny dla oczu innych, ale również potrafi czytać w umysłach ludzi, przenikać do nich, wykorzystując je do własnych celów, a nawet kontrolować je w ograniczonym stopniu. W trakcie rozgrywki napotyka inne, nękane dusze oraz złe demony, głodne rzekomo zbawiających dusz.

Rozgrywka polega głównie na odkrywaniu kolejnych fragmentów śledztwa. Wyciągamy wnioski na podstawie dostępnych poszlak, a gdy bohaterowi uda się zebrać odpowiednią liczbę faktów, doprowadzimy do nieskomplikowanej mini-gry, dzięki której dosłownie odtworzymy przebieg wydarzeń.

Akcja rozgrywa się wyłącznie po zmroku, a twórcy starali się uchwycić tajemniczą naturę miasta. Oprawa wizualna prezentuje bogate w detale otoczenie oraz wykonane z dbałością modele postaci. Dużą uwagę poświęcono również muzyce, oddającej przygnębiającą atmosferę Salem oraz aktorom użyczającym głos. O’Connor komentuje kolejne poczynania i celnie opisuje bieżące wydarzenia, dzięki czemu w większym stopniu utożsamiamy się z bohaterem opowieści.